Main

Main

Jim Xhema, shqiptaro-amerikanin e njohur, lobistin, patriotin e madh dhe filantropistin e dalluar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Në njoftimin botuar në portalin e Presidencës së Republikës së Kosovës, thuhet se në Ditën e Presidentit, në shenjë mirënjohjeje për kontributin për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, në prani ...19 сент. 2020 г. ... Sign Up Here For Our Luxury Properties Newsletter ... Sign up for our curated content and special offers! ... By using this website, you agree to ...Drejtori i CIA-s, Mike Pompeo ka thënë, se Rusia do të ketë cak zgjedhjet afatmesmeAbdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. Tel: Redaksia: +383 (0) 45 10 10 10 | Marketing: +383 (0) 49 686 666; Email:[email protected] [email protected]; Portali Indeksonline u themelua nga një grup gazetarësh kosovarë në vitin 2010. Përball sfidave të ...Edhe zyrtarisht, në prezencën e aktivistit shqiptaro-amerikan Jim Xhema, rrugës “A” i është ndërruar emri në “Jim Xhema”. Kryetari i komunës së Prishtinës ...Search for: Follow; Follow; Follow; Follow; Follow; Follow2 years 3 months Customer Success Manager Jun 2023 - Present4 months Account Manager Jul 2021 - Jun 20232 years - Meet with current users and hold discovery calls to better understand their... Search for: SQ; EN; Follow; Follow; Follow; Follow; Follow; FollowJim Xhema dhe z.Christopher Hyland. Shqip. Publikuar: 1 year ago (24.05.2022 13:44:10). Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Presidentit, Vjosa Osmani ka ...Faza e parë e projekti të “Rrugës A” do të kushtojë 8.4 milionë euro. Të enjten kanë filluar punimet për ndërtimin e rrugës A të emërtuar “Jim Xhema”. Sipas kryetarit të Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, projekti i nisur për pjesën e parë do të përfundojë për 8 muaj ditë pune. Rama u shpreh se […]Jim Xhema is on Facebook. Join Facebook to connect with Jim Xhema and others you may know. Facebook gives people the power to share and makes the world more open and connected.Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese si sot. 20:25 / E Mërkurë, 11 Tetor. Shefi i OKB-së thotë se është i shqetësuar për raportimet e sulmeve nga Libani. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E ...The Registered Agent on file for this company is Xhema Incorporated and is located at 1 Oak Street West, Greenwich, CT 06830. The company's principal address is 1 Oak Street W, Greenwich, CT 06830 and its mailing address is Po Box 4422, Greenwich, CT 06831. The company has 1 contact on record. The contact is Jim Xhema from Greenwich CT.Jim Xhema duke folur në Konferencën shkencore në UBT , ku u bëri thirrrje studentëve që t’i marin studimet seriozisht” Jim Xhema në vizitën në kryeqytetin e Kosovës, u ndalua edhe në Katedralen “Nënë Tereza”, ku ndezi një qiri në kujtim të bashkëshortes së ndjerë Mrika. Jim Xhema me Ipeshkvin e Kosovës, Mons.Gjykata Komerciale e Kosovës ka marrë vendim për të pezulluar punimet në rrugën "Jim Xhema", e njohur si "Rruga A" në Prishtinë. Kështu kanë konfirmuar nga Gjykata për KALLXO.com sot gjatë ditës. Në lidhje me këtë çështje ka reaguar i pari i Prishtinës, Përparim Rama, i cili ka thënë se ky vendim ka atakuar ...Jim Xhema was associated with Xhema between 2012 and 2021. They may have been associated with this organization before or after these years as well. Xhema Business Data Oak & Division St W, Greenwich, Connecticut, 06830 (203) 531-6070 www.xhema.com.We would like to show you a description here but the site won't allow us.Vendimi i Gjykatës Komerciale që të ndërpriten punimet në "Rrugën A" në Prishtinë, ka ngjallur reagime të shumta - veçanërisht të pushtetit komunal pasi këtë projekt e patën cilësuar si më të rëndësishmin deri tani.Zogaj publikon fotografinë: Rruga "Jim Xhema" po vazhdon me ritëm shumë të mirë të punëve Hoxhaj: Sot Kosova është pjesë e menysë në Bruksel, po diskutohet për zgjedhjet në veri Hoti i liston tetë "lajme të këqija që janë prodhuar nga Qeveria Kurti" ...Jim Xhema pranoi sot Urdhërin Presidencial të Lirisë së Kosovës. Dhe duke filluar që sot, një rrugë e kryeqytetit të Kosovës do të mbajë emrin e aktivistit të shquar shqiptaro-amerikan. Jim Xhema ka qenë pjesë e pandarë e çdo ngjarjeje apo nisme të madhe që kemi pasur në Washington apo New York në gjysëmshekullin e fundit ...Published: Nov. 28, 2020 at 1:40 PM PST. LAWRENCE, Kan. (WIBW) - A businessman’s $500,000 gift that was donated to the Dole Institute recognizes the Senator’s diplomacy and leadership. The ...Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet." - ka shkruar Abdixhiku, duke aluduar në motrën e deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli. Abdixhiku ka akuzuar partinë në pushet për pengim të punës së kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama.Berisha: Rruga 'Jim Xhema' apo 'Rruga A', padyshim është e një rëndësie të madhe për Prishtinën. 21 tetor 10:03 Hoti: Në raportimin e ministrit të Financave u vërtetua se asnjë cent nuk është paguar për dëmet nga vërshimet. 21 tetor 09:03Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneJim Xhema dhe z.Christopher Hyland. Shqip. Publikuar: 1 year ago (24.05.2022 13:44:10). Për nder të Ditës Ndërkombëtare të Presidentit, Vjosa Osmani ka ...Feb 21, 2023 · Jim Xhema një patriot i madh shqiptaro-amerikan, i cili nuk kurseu asgjë për lirinë dhe të drejtat e Kosovës dhe të shqiptarëve. Bob Dole, një Senator republikan i madh dhe Dr. Ibrahim Rugova, një udhëheqës shqiptar i Kosovës që fitoi zemrat e jo vetëm të shqiptarëve por edhe të mbarë botës së qytetëruar. Gjykata Komerciale ka marrë vendim që punimet në rrugën “Jim Xhema” në Prishtinë, që ndryshe njihet si “Rruga A”, të ndërpriten. Ndonëse dhoma e parë e Komerciales, dy herë vendosi në favor të vazhdimit të projektit të kësaj rruge, kur rasti po ashtu dy herë shkoi në dhomën e dytë, gjyqtari i kësaj dhome, Faton ...Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës ‘Jim Xhema’ në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet." - ka shkruar Abdixhiku, duke aluduar në motrën e deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacolli. Abdixhiku ka akuzuar partinë në pushet për pengim të punës së kryetarit të Prishtinës, Përparim Rama.Njoftim: Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare Dr.Ramadan Xhema nga Tupalla/Medvegjë. Varrimi i të ndjerit do të bëhet me datë 08.12.2020 ora 14:00 në...Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet". "Dhjetra mijëra banorë pa kolektor e në kundërmim, një kryeqytet pa projektin më të madh kapital. Këta janë përplot mllef e urrejtje; dhe fatkeqësisht urrejnë qytetarët e vet.Ta ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet. Dhjetëra mijëra banorë pa kolektor e në kundërmim, një kryeqytet pa projektin më të madh kapital", ka shkruar i pari i LDK-së.On the Day of the President, as a sign of gratitude for the contribution to the freedom and independence of Kosovo, in the presence of the US Deputy Ambassador, …E vërtetë s'ka qene e as nuk mund te jete! Tirana nisi te behej RomeONIMA - http://smarturl.it/ONIMAVideo nga portali arbresh.infoRikujtojmë se me 27 prill të këtij viti kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, dhe ai i Prishtinës, Përparim Rama, kishin inauguruar nisjen e projektit për ndërtimin e rrugës Jim Xhema, e njohur si Rruga A. Kontratën që peshon 8.5 milionë euro e kishte fituar kompania private nga Kaçaniku, “Sallahu SH.P.K“.Jim Xhema me "Urdhrin e Lirisë". Z. Xhim Xhema ishte dekoruar më parë edhe me "Medaljen e Artë të Lidhjes së Prizrenit", nga Presidenti historik, Dr.Ibrahim Rugova. Në të njëjtën ceremoni, ditën e martë, me 24 Maj, 2022, Presidentja Osmani dekoroi me Urdhrin, "Dr. Ibrahim Rugova" edhe amerikanin, Z. Christopher Hyland. Z ...How to Search and Find Jim Xhema. The population of the US is 329,484,123 people (estimated 2020). There are at least 2 records for Jim Xhema in our database alone. People with the same last name and sometimes even full name can become a real headache to search — for example, Kathleen Ward is found in our records 728 times.NË DITËN E PRESIDENTIT KUSHTUAR IBRAHIM RUGOVËS - KOSOVA NDERON XHIM XHEMËN Nga Frank Shkreli Të martën me 24 Maj, në Ditën e Presidentit, kushtuar Dr....Postimi i plotë: Të dashur qytetarë, Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, "Rrugën A" (Jim Xhema). ...Raporti: Egzona Shala Kanë nisur punimet për ndërtimin e rrugës “Jim Xhema”, e cila njihet si rruga A. Ndërtimi i kësaj rruge pritet ta lehtësojë komunikacionin në kryeqytet. Segmenti i parë prej 1.5 kilometrave pritet të përfundojë brenda 240 ditëve dhe do të kushtojë mbi 8 milionë euro. Të martën ka nisur ndërtimi i njërës […]Reagim ndaj marrëveshjes "Ballkani i hapur" të datës 29 korrik 2021, firmosur nëGjykata Komerciale ka marrë vendim që punimet në rrugën "Jim Xhema" në Prishtinë, që ndryshe njihet si "Rruga A", të ndërpriten. Ndonëse dhoma e parë e Komerciales, dy herë vendosi në favor të vazhdimit të projektit të kësaj rruge, kur rasti po ashtu dy herë shkoi në dhomën e dytë, gjyqtari i kësaj dhome, Faton ...Ky është reagimi i plotë i kryetarit të Prishtinës: Të dashur qytetarë, Sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, "Rrugën A" (Jim Xhema).(Lajm i përditësuar) Bllokimi i punimeve në "Rrugën A" reagon Gjykata Komerciale. Gjykata Komerciale e Kosovës shpreh shqetësimin e saj lidhur me deklarimet e zyrtarëve shtetërorë lidhur me shtyrjen e ekzekutimit të vendimit të OSHP-së në rastin "Rruga A", e cila është në procedurë pranë Dhomës së Shkallës së Parë të Gjykatës Komerciale.Search for: Follow; Follow; Follow; Follow; Follow; Follow🇽🇰 🇺🇸 | Rektori i UBT-së, Prof. Dr. Edmond Hajrizi, mori pjesë në cere... moninë e emërtimit të rrugës "Jim Xhema" në Prishtinë, e cila është bërë në nderim dhe respekt të veprimtarisë së atdhetarit, Jim Xhema. See more. UBT - Higher Education Institution."Të dashur qytetarë, sapo u njoftova nga mediet se shkalla e parë e Gjykatës Komerciale, paska marrë vendim në bazë të të cilit ka atakuar rëndë interesin publik të qytetarëve të Prishtinës, duke i ndaluar punimet në projektin më strategjik të Kryeqytetit dhe momentalisht të Kosovës, "Rrugën A" (Jim Xhema)", ka ...Maui Jim sunglasses are a popular choice among outdoor enthusiasts and fashion-forward individuals alike. They offer superior protection from the sun’s UV rays, and their stylish designs make them a great accessory for any outfit. But like ...The first, said once, is the opening verse of Shema: "Hear O Israel, the Lord our God, the Lord is One.". The next, said three times, is the second sentence of the Shema: "Blessed be the name of the glory of His kingdom forever and ever.". And the third verse, said seven times, is: "G‑d - He is the Only G‑d.".Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, në një postim në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se kanë filluar punimet në rrugën "Jim Xhema" ose siç njihet ndryshe si rruga "A". Rama me këtë rast, u shpreh se ky projekt madhor infrastrukturor për kryeqytetin do ta lidhë Prishtinën e re me Kalabrinë, kështu duke iOctober 26, 2020 A meeting between Jim Xhema, a Greenwich, Connecticut, businessman of Albanian descent, and Kansas Sen. Bob Dole turned into a friendship that has lasted more than 30 years. Jim Xhema and Sen. Bob Dole Courtesy of Halil Mula Comedian Jim Jefferies has finally made it as a marquee comedian, but that doesn’t mean life is easy. By clicking "TRY IT", I agree to receive newsletters and promotions from Money and its partners. I agree to Money's Terms of Use and Priva...The chateau was meticulously restored under Jim Xhema (who famously worked on Tommy Hilfiger's Greenwich home), and was lavishly furnished with art and antiques amassed around the world by the owners and avid collectors."Jim Xhema, njeri me ndikim në Amerikë”#oxygen Onair Media - https://smarturl.it/Onair.MediaFollow Oxygen on…FB: https://smarturl.it/OxygenFBIG: https://smar...Gjykata Komerciale e Prishtinës ka vendosur që tani për tani të pezullohet ndërtimi i Rrugës A, pas ankesës që e ka bërë ndërrmarja "Pro & CO Group" kundër operatorit ekonomik "Sallahu" i cili e kishte fituar tenderin milionësh. Gazeta Sinjali Nëntë ditë më parë, saktësisht më 11 tetor, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir […]Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka thënë se kanë rifilluar punimet në projektin më të madh që është realizuar deri më tash, Zona Ekonomike në Lumëmadh.Mrika Pecaj Xhema la pas burrin e saj Jim Xhema dhe një familje të madhe dhe krenare, e prëhapur në të gjithë zonën tre-shtetërore. Ajo i mbylli sytë në paqë e rrethuar nga bashkshorti Xhimi dhe miqtë e saj ndërsa dëgjonte muzikë Jazz.Viti i ardhshëm do të jetë vit i investimeve kapitale, ku përfshihen përfundimi i ndërtimit të Unazës së brendshme të qytetit, e cila lidhë Arbërinë me Lakrishten, lidhja e Arbërisë me Pallatin e Rinisë, ndërtimi i tunelit në rrugën ‘Agim Ramadani’, ndërtimi i pjesës së dytë të rrugës ‘Jim Xhema’, sallës së ...Gashi's residency is made possible by the Jim Xhema Opportunity Fund. For the Journalism and Politics Lecture, the Dole Institute is partnering with Kansas Public Radio to bring NPR's Juana Summers to Lawrence in celebration of the Dole Institute's 20 th anniversary and KPR's 70 th anniversary. "An Evening with Juana Summers" will ...Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneNë fshatin Godanc të Shtimes, të premten është vënë gurthemeli për ndërtimin e një çerdheje publike në vlerë prej 414.643.49 mijë eurosh. Me rastin e vendosjes së këtij gurthemeli ishte i pranishëm kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me ministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci …67 views, 6 likes, 0 comments, 0 shares, Facebook Reels from Lidhja Demokratike e Kosovës: Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetari i Prishtinës,...Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, vendimin e Gjykatës Komerciale për t’i ndalë punimet në “Rrugën A”, e ka konsideruar si një vendim që është i bazuar në interesa politike e grupe interesi, pasi që gjyqtarja që e ka marrë këtë vendim është motra e deputetes së Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli. “Sapo u njoftova […]25 Korrik, 2021 - 10:27 am 10:27 amVitin e kaluar, çmimi mestar i rrymës për kategorinë e konsumatorëve familjarë ka shkuar në 6.14 euro për kilovat - nga 5.60 euro sa ka qenë në vitin 2021. Ndërsa, për konsumatorët jofamiljarë, çmimi mesatar i rrymës në vitin 2021 ka qenë 8.39 euro, për të shkuar në 9.27 euro në vitin 2022. Në prill të këtij viti ...2 years 3 months Customer Success Manager Jun 2023 - Present4 months Account Manager Jul 2021 - Jun 20232 years - Meet with current users and hold discovery calls to better understand their... Account Manager Jul 2021 - Jun 20232 years - Meet with current users and hold discovery calls to better understand their business, product use case, pain points and goals for the upcoming year -...XHEMA CUSTOM BUILDERS OF GREENWICH, LTD. was registered on Jan 25, 2001 as a stock type company located at OAK AND DIVISION STREETS, GREENWICH, CT 06830 . The agent name of this company is: ALDO V. VITAGLIANO, P.C. , and company's status is listed as Dissolved now.Gjatë qëndrimit në SHBA takova edhe veprimtarin e madh Jim Xhema dhe bashkëbisedova me aktivistët e shoqatës Panshqiptare Vatra, ku nga kryetari i saj z.Elmi Berisha u nderova me mirënjohje. Share Now. Të …Dec 10, 2021 · Xhema ishte takuar për herë të parë me Dole në vitin 1987, kur Dole ishte udhëheqës i Senatit. Ai kishte deklaruar se Dole ishte ndër liderët e parë politikë amerikanë që tërhoqi vëmendjen për atë që po ndodhte në Kosovë. Xhema kishte shkruar edhe një letër mirënjohje për senatorin, me rastin e ditëlindjes së tij të 98. Abdixhiku: Rruga "Jim Xhema" po bëhet, është koha për projekte konkrete e jo zymtësi polarizuese. 20:20 / E Mërkurë, 11 Tetor. Osmani takohet me shqiptarët në Zagreb dhe Rijekë të Kroacisë. 20:09 / E Mërkurë, 11 Tetor. Policia konfiskon në veri Mercedesin në vlerë mbi 100 mijë euro, ishte në kërkim nga autoritetet zviceraneJim Xhema, a prestigious entrepreneur and major contributor of Vatra, has donated $30,000 to Vatra. The donation supports the funding of one of Vatra’s most important works to document the history of Pan Albanian Federation of America, a broad coalition of Albanians that gave rise to the Albanian national movement and promotes …Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, e konsideron çmenduri vendimin e GjykatëTa ndalojë punën e ndërtimit të rrugës 'Jim Xhema' në gjysmë të saj. Gjykatësja, del të jetë motra e deputetes në pushtet.Dhjetra mijëra banorë pa kolektor e në kundërmim, një kryeqytet pa projektin më të madh kapital.", ka shkruar Ai në Facebook, përcjell portal rtv21.tv ...Në historinë e gazetarisë ka raste të mëdha të nxjerrjes në shesh të informacioneve që